Ušetrite na poplatkoch za osobný účet

Osobný účet je prirodzenou súčasťou nášho života. Pri výbere osobného účtu je potrebné zvážiť viaceré faktory, pretože správnym výberom dokážete ušetriť desiatky eur na poplatkoch.

Rozhodnúť sa môžete až potom ako si zodpoviete na 3 základné otázky.

1. Potrebujem osobný účet?

Ak máte pravideľný príjem, je v dnešnej dobe mať osobný účet takmer nevyhnutnosť. Ak sa však neviete zorientovať v širokej ponuke bánk, možno by ste sa mali zaujímať o benefity, ktoré môžete zriadením účtu v banke získať.

2. Koľko za účet zaplatím?

Poplatok za vedenie osobného účtu je jeden z hlavných parametrov. Okrem mesačnej ceny si treba overiť aj celkové náklady a to či cena za vedenie účtu nie je podmienená splnením určitých platieb, napríklad počtom platieb kartou, minimálnym vkladom na účet a podobne.

3. Aké benefity získam?

Služby zahrnuté v cene osobného účtu by mali byť čo najširšie. Výhodný účet nieje len o tom, koľko zaň zaplatíte. Dôležité je, či vďaka nemu získate aj doplnkové výhody, alebo prístup k ďalším službám banky ako napríklad zvýhodnená pôžička, alebo bezplatné vydanie kreditnej karty. Aj keď sa teraz môže zdať, že nič iné okrem účtu nepotrebujete, oplatí sa mať k dispozíci riešenie v okamihu, keď to budete najviac potrebovať.

Osobný účet bez poplatku

Existuje riešenie, ktoré vám otvorí dvere do sveta mBank – online banky na Slovensku. mBank je členom skupiny Commerzbank, jednej z vedúcich finančných inštitúcií v Európe. Otvorenie a vedenie účtu je bez poplatkov, banka ponúka až 4 výbery z ľubovoľného bankomatu zadarmo, rovnako bezplatné je nastavenie platby inkasa, SIPO a trvalé príkazy.

Bežný účet tak vybavíte bez poplatkov a bez rizika. Bezplatné služby ponúka mBank na našom trhu už viac ako 7 rokov. Okrem bezplatného vedenia účtu, získate aj prístup k online bankovníctvu.

Prostredníctvom online aplikácie dokážete vybaviť takmer všetky finančné transakcie, bez nutnosti vypisovania šekov, či návštevy pošty. Online aplikácia je veľmi prehľadná, jednoduchá na použitie a intuitívna, preto ak len trošku zvládate prácu s počítačom a internetom, dokážete svoje financie bezpečne a rýchlo spravovať.

Ako vybaviť mKonto?

Postup je jednoduchý, v prvom kroku vyplňte túto žiadosť o otvorenie mKonta (bezplatný účet v banke). Vyplnenie žiadosti trvá len niekoľko minút. Zmluvu vám banka doručí kuriérom až ku vám domov alebo na vybavenie môžete využiť ktorúkoľvek pobočku mBank. Založenie mKonta je samozrejme ZADARMO a otvorením účtu sa stávate klientom banky, čo vám prináša nové možnosti a výhody.

Sorry, comments are closed for this post.